Οι ”πορτοκαλί” παίζοντας ακόμη ένα παιχνίδι στην ουσία εκτός έδρας καθώς χρησιμοποίησαν το γήπεδο των Φλογητών για το ματς, επικράτησαν με 2-1 του Αγίου Μάμα και πήραν ένα ακόμη τρίποντο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τη βοήθεια της άσπρης βούλας παρά το γεγονός πως ο Σαμαράς – πορτιέρο των Σημάντρων – αρχικά αντέδρασε με τη μπάλα να στρώνεται ξανά στον εκτελεστή, Τσακίρη, για να γράψει το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα Σήμαντρα μπήκαν αποφασισμένα να αναστρέψουν το εις βάρος τους σκορ και τα κατάφεραν χάρη σε τέρματα των Ψευτογιώργου Γιάννη και του Ιορδανίδη Βασίλη.

Με αυτό το αποτέλεσμα τα Σήμαντρα παραμένουν στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και ποντάρουν για το καλύτερο στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Γίνονται ενέργειες για το γήπεδο των Σημάντρων

Στα Σήμαντρα παραμένει το γνωστό θέμα με το γήπεδο και την απαγόρευση διεξαγωγής αγώνων, ωστόσο οι αρμόδιες αρχές έχουν κάνει συγκεκριμένες ενέργειες για να επιστρέψει ο ΑΟΣ στο γήπεδο του πριν βγει ο Φεβρουάριος, σύμφωνα με πληροφορίες.