Τελικό σκορ Τρίγλια – Θεσπρωτός 0-1

84′ 0-1

83′ Γκολ για τον Θεσπρωτό σε μια ανύποπτη φάση. Έντονες διαμαρτυρίες για οφσάιντ από τους γηπεδούχους.

65′  Τρίγλια VS Κινάλης. Νέο τετ α τετ έσωσε ο τερματοφύλακας του Θεσπρωτού

61′ Παραμένει το 0-0 με την Τρίγλια να πιέζει ασφυκτικά

50′ Κρατάει το 0-0 ο Παλαβράκης στο τετ α τετ του Ευθυμίου

48′ Μεγάλη επέμβαση του τερματοφύλακα του Θεσπρωτού στο τετ α τετ του Παπαδημητρίου

46′ Έναρξη δεύτερου μέρους

Στο πάγκο για τη Τρίγλια βρίσκονται οι: Ντούγκα, Καλαϊτζίδης, Μαντζίρης, Ευθυμιάδης, Παντεκίδης, Μοσχάκης, Γιαγκιόζης

Στο πάγκο για το Θεσπρωτό είναι οι: Κωνσταντάκος, Κωνσταντακόπουκος, Καζβιρόπουλος, Καμμένης, Κωνσταντίνου, Κατσής, Καραγιάννης

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με το 0-0 να παραμένει

45′ Τεράστια ευκαιρία της Τρίγλιας με το φάουλ του Μπρίτο να καταλήγει προς της εστία χωρίς παρέμβαση αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων να απομακρύνει

38′ Παραμένει το 0-0 στο γήπεδο της Τρίγλιας με τους γηπεδούχους να έχουν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας

0-0

22′ Μεγάλη ευκαιρία για την Τρίγλια με το σουτ του Σγουρή να απομάκρυνεται πάνω στη γραμμή από τους αμυντικούς.

16′ 0-0 με το Θεσπρωτό να έχει μια μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ

Συνθέσεις:

Τρίγλια(Μάγγος): Παλαβράκης, Σγουρής, Κουρέλλας, Ζώτος, Ρογγότης, Παπαστεριανός, Λεμονής, Μπρίτο, Ζορμπάς, Παπαδημητρίου, Ναζλίδης

Θεσπρωτός(Ρότσα): Κινάλης, Ζούρκος, Κόλλας, Καρβούνης, Σερβιλλάκης, Κολτσίδας, Βουκομάνοβιτς, Κοντοές, Ραμίρεζ, Μπίκας, Ευθυμίου

Γήπεδο: Ν. Τρίγλιας

Ο ΠΟΤ υποδέχεται την ομάδα του Θεσπρωτού σε ένα κομβικό παιχνίδι για τη παραμονή στη Football League, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.