Δεύτερη σερί ισοπαλία για τον ΠΟΤ στο σπίτι του.

Τελικό αποτέλεσμα: ΠΟ Τρίγλιας – Πανσερραικος 0-0

Τελευταίο σφύριγμα στο γήπεδο της Ν. Τρίγλιας με τον ΠΟΤ να μοιράζεται από ένα βαθμό με τον Πανσερραικο.

90′ Μπήκαμε στα τελευταία λεπτά του αγώνα,  +4 έδειξε ο 4ος

86′ Νέα αλλαγή για την Τρίγλια, ο Οσμάναγκιτς στη θέση του Σμυρλή και για τον Πανσερραικο ο Κόνσι και  Πέτρου στις θέσεις των Λουφάκη και Γεωργιάδη

81′ Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο με την Τρίγλια να έχει κερδίσει φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα.  Απομακρύνθηκε η μπάλα από τους αμυντικούς

79′ και από πλευράς Πανσερραικού ο Πράντο στη θέση του Γκούρτσα

78′ Ντουγκα και Σγούρι οι επόμενες αλλαγές της Τρίγλιας στις θέσεις Τότσκα και Ποζατζίδη

75′ Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης

70′ Παραμένει το 0-0 στο γήπεδο της Τρίγλιας με τον Πανσερραικο να έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο

63′ Μέσα ο Μαργκιόνι εκτός ο Ψάλτης για τον Πανσερραικο

60′ Πρώτες αλλαγές για τον ΠΟΤ. Εκτός οι Τσουμάνης, Μπρίτο, μέσα οι Σενγκέργκης και Ευθυμιάδης

53′ Τεράστια επέμβαση του Παλαβράκη εξ επαφής από το πλασέ του Λουφάκη

51′ Πρώτη μεγάλη φάση για τον Πανσερραικο με την κεφάλια του Κασμερίδη να περνάει ελάχιστα άουτ

46′ Έναρξη δεύτερου μέρους. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Πρώτο ημίχρονο 0-0

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες  να μην δημιουργούν αξιόλογες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες και να μένουν στη λευκή ισοπαλία.

40′ Ένα ακόμη σουτ της Τρίγλιας χωρίς στόχο

35′ Παραμένει σε χαμηλά επίπεδα το ματς, με τις δύο ομάδες να έχουν περιοριστεί σε παιχνίδι κέντρου

Παραμένει το 0-0

26′ Τρίτο σουτ από τον Δόρη κ αυτο δεν βρήκε στόχο

22′ Δεύτερο καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Δόρη, πάνω από τα δοκάρια των Σερρών

17′ Πρώτη μεγάλη φάση για την Τρίγλια μετά το σουτ του Δόρη να περνάει ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι του Καβουσάκη

15′ Φτάσαμε στα μισά του πρώτου μισάωρου χωρίς τη μεγάλη φάση στο ματς

7′ Χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία μέχρι στιγμής στο ματς

1′ Έναρξη αγώνα με τους Σερραίους στη σέντρα

Συνθέσεις:

ΠΟ Τρίγλιας: Παλαβράκης, Πανάγου, Τσουμάνης, Βοσκόπουλος, Παπαστεριανός Μ, Παπαστεριανός Ε, Σμυρλής, Δόρης, Τότσκα, Μπρίτο, Ποζατζίδης

Πανσερραικος (Στοΐλας): Καβουσάκης, Ζέρης Γιαννάκακης, Κασμερίδης, Πίντο, Κρητικός, Ψάλτης, Γεωργιάδης, Λουφάκης, Μέσι, Γκούρτσας