Με σκορ 2-0 επικράτησε ο Αετός του Θερμαϊκού Θέρμης και πανηγύρισε την πρώτη φετινή νίκη στο πρωτάθλημα και κόντρα σε έναν αξιόλογο αντίπαλο. Τα τέρματα της νίκης πέτυχαν οι Σαούλης και Παπαδημητρίου.

Οι Χαλκιδικιώτες αξίζει να σημειωθεί πως στηρίζουν τα τελευταία χρόνια και όχι μόνο τα δικά τους παιδιά, κυρίως προϊόντα των ακαδημιών και είναι παράδειγμα προς μίμηση για κάθε ερασιτεχνικό σύλλογο.

Με το σημερινό τρίποντο ο Αετός μπαίνει στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, μετά το λοκνταουν, με εξαιρετική ψυχολογία για τη συνέχεια.

Η ανακοίνωση του Αετού για το ιστορικό τρίποντο:

ΠΡΩΤΑΘΛΉΜΑ Γ ΕΘΝΙΚΉΣ
5η Αγωνιστική
ΑΕΤΟΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 2-0 (Ημ.0-0)
Σκόρερς : Παπαδημητρίου Ιωαν, Σαούλης Μιχ.
Σύνθεση:(Κώστας Κωτάκης) Βαρβαριωτης, Γκουτσιος, Λυρτζης, Κωτακης,
Τσιότρας, Σαούλης, Παπαγεωργίου, Κεχαγιάς,  Κωτάκης, Παυλάτος, Νικολαράς.
Αλλαγές: Παπαδημητρίου Ι,Καρακίτσος, Κουμαντσιώτης, Βλαχάκης, Μαραγκός.
Ιστορική η σημερινή μέρα για την ομάδα μας που κατάφερε να πετύχει τη πρώτη της νίκη σε εθνική κατηγορία και μάλιστα απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα!
Οι αντίπαλοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και στο πρώτο 20λεπτο έχασαν κλασικές ευκαιρίες να προηγηθούν.
Η ομάδα μας έπειτα άρχισε να ισορροπεί το παιχνίδι και πήγαμε στα αποδυτήρια με το 0-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ έπαιξε πολύ καλή άμυνα, κατάφερε να προηγηθεί με το γκολ του 18χρονου Παπαδημητρίου και μέχρι το τέλος του αγώνα οι παίχτες μας έδωσαν τα πάντα ώστε να πετύχουν τη πρώτη τους νίκη.
Το κερασάκι στη τούρτα ήρθε με το σπάνιας ομορφιάς γκολ που πέτυχε ο Σαούλης στις καθυστερήσεις, αφού σκόραρε πίσω από τη γραμμή του κέντρου!
Συγχαρητήρια σε όλους για τη προσπάθεια και τη μεγάλη νίκη!!