2χ2 για τις ομάδες της Χαλκιδικής στα σημερινά παιχνίδια της Γ’ Εθνικής

    Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσαν τα σημερινά παιχνίδια οι ομάδες της Χαλκιδικής, καθώς τόσο η Καλλικράτεια όσο και η Βαρβάρα, επικράτησαν Γιαννιτών και Εδεσσαϊκού αντίστοιχα.

    Αρχικά, ο ΝΠΝ Καλλικράτειας πατώντας καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο, το πρώτο φέτος και να φτάσει τους 4 βαθμούς, αισιοδοξώντας για τη συνέχεια του δύσκολου φετινού πρωταθλήματος.

    Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε από την άσπρη βούλα ο Μουράτι.

    Στο άλλο παιχνίδι στα σύνορα της Χαλκιδικής, ο Αετός Βαρβάρας πανηγύρισε σημαντικότατη νίκη κόντρα στον Εδεσσαϊκό με 2-1 και πάτησε τους έξι πόντους. Τα τέρματα της ανατροπής για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Κωτάκης και Κεχαγιάς.

    Αμφότερες για την 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής έχουν παιχνίδια εκτός έδρας, με την Καλλικράτεια να ταξιδεύει στην Έδεσσα και τον Αετό να έχει τον αγώνα με την Αναγέννηση Πλαγιάς. Τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής θα διεξαχθούν την Μεγάλη Τετάρτη.

    Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

    ΠΑΟ Κουφαλίων – Μακεδονικός 0-0
    Εθνικός Γιαννιτσών – Αναγέννηση Πλαγιάς 1-1
    Αετός Βαρβάρας – Εδεσσαϊκός 2-1
    Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας – Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0
    Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Αγροτικός Αστέρας 0-1
    Θύελλα Σαρακηνών – Νίκη Αγκαθιάς 2-0
    Ποσειδώνας Μηχανιώνας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 7-0
    Ρεπό ο Θερμαϊκός Θέρμης

    Βαθμολογία

    1. Αγροτικός Αστέρας 18
    2. Ποσειδώνας Μηχανιώνας 18
    3. Θύελλα Σαρακηνών 13
    4. Εδεσσαϊκός 11
    5. Θερμαϊκός Θέρμης 10
    6. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 10
    7. Αναγέννηση Γιαννιτσών 10
    8. Αναγέννηση Πλαγιάς 8
    9. Νίκη Αγκαθιάς 7.
    10. Μακεδονικός 7
    11. Αετός Βαρβάρας 6
    12. ΠΑΟ Κουφαλίων 6
    13. Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας 4
    14. Εθνικός Γιαννιτσών 4
    15. ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1

    Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας και Θύελλα Σαρακηνών έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

    8η αγωνιστική, Μεγάλη Τετάρτη 28 Απριλίου στις 16:30

    Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΠΑΟ Κουφαλίων
    Αγροτικός Αστέρας – Θύελλα Σαρακηνών
    Νίκη Αγκαθιάς – Ποσειδώνας Μηχανιώνας
    ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θερμαϊκός Θέρμης
    Μακεδονικός – Εθνικός Γιαννιτσών
    Αναγέννηση Πλαγιάς – Αετός Βαρβάρας
    Εδεσσαϊκός – Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας
    Ρεπό η Αναγέννηση Γιαννιτσών