Η Ανδρική ομάδα του ΠΟΜ ηττήθηκε εχθές από τον Φοίνικα Πολίχνης, με 3-0 σετ (18-25, 23-25 & 17-25).

Η ομάδα του ΠΟΜ στο πρώτο σετ είχε μέτρια απόδοση, σε αντίθεση με τον Φοίνικα που μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήρε το σετ. Στο δεύτερο σετ, η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε, καθώς οι άνδρες μπήκαν πιο δυνατά και μέχρι τα μέσα του σετ διατηρούσαν ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ. Η συνέχεια είχε πολύ κόντρα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ, όμως στο τέλος του σετ, κάποια λάθη του ΠΟΜ βόλεϊ, οδήγησαν στην απώλεια και αυτού του σετ. Στο τρίτο σετ η ομάδα δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά τον πολύ δυνατό αντίπαλό της, ο οποίος πήρε τη νίκη.

Ο επόμενος αγώνας για τους άνδρες του ΠΟΜ θα διεξαχθεί την  Πέμπτη στις 10 Νοεμβρίου στη Θεσσαλονίκη και ώρα 21:45, με αντίπαλο την Ένωση Τούμπας.