Από επεισόδια στιγματίστηκε άλλος ένας αγώνας μπάσκετ, αυτή τη φορά στα Ν. Μουδανιά μεταξύ των ομάδων ΚΑΟΧ από τη Χαλκιδικής, και Ευκαρπίας.

Οι καταγγελίες έρχονται από τον Καλαθοσφαιρικό Αθλητικό Όμιλο Χαλκιδικής, που μεταξύ άλλων δημοσιεύει και φωτογραφίες αθλητών οι οποίοι, όπως τονίζεται, δέχτηκαν σωματική βία. Σύμφωνα πάντα με τις ίδιες αναρτήσεις, δεν είναι η πρώτη φορά που σημειώνονται ανάλογα επεισόδια στην Ευκαρπία, ενώ το σκορ ευνοούσε την αντίπαλη ομάδα.

Το παιχνίδι έληξε με σκορ 40-21 υπέρ της ΚΑΟΧ, στο πρώτο ημίχρονο, καθώς αποχώρησε η ομάδα της Ευκαρπίας πριν από την έναρξη του Β’  ημιχρόνου και ο αγώνας έληξε. ‘Όπως τόνισε στο Xalkidikipolitiki ο προπονητής της ΚΑΟΧ Αλέξανδρος Παναγιωτόπουλος, όλα ξεκίνησαν όταν διαπληκτίστηκαν δυο παίχτες των ομάδων, κι ένας τρίτος παίχτης γρονθοκόπησε στην πλάτη τον παίχτη της ΚΑΟΧ. Από εκείνη τη στιγμή η κερκίδα ξεσηκώθηκε και ακολούθησαν όλα τα δυσάρεστα.

Διαβάστε στις αναρτήσεις αναλυτικά τα όσα προηγήθηκαν και στη συνέχεια καταγγέλθηκαν.