Μετά από ένα γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στον #ΗρακλήΝ.Φώκαιας και τον Άρη Κασσανδρείας, οι κιτρινόμαυροι είναι αυτοί που προκρίθηκαν στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της #Χαλκιδικής, μετά από ένα αγχωτικό ματς που κρίθηκε στη ρωσική ρουλέτα των πέναλτι.

Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε ισόπαλη 1-1, όπως και η ημίωρη παράταση για να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα πέναλτι ώστε να κριθεί η πρόκριση.

Αμφότερες απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο κυνήγησαν το αποτέλεσμα που θα έδινε την πρόκριση, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τον Ντο Σάντος στο πρώτο μέρος για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με τον Ντόι στο 70′.

Με την παράταση να ολοκληρώνεται χωρίς γκολ, ο #ΆρηςΚασσανδρείας εμφανίστηκε πιο εύστοχος στην ρωσική ρουλέτα και πήρε την πρόκριση στις τέσσερις καλύτερες ομάδες του νομού.

Ηρακλής Ν. Φώκαιας – Άρης Κασσανδρείας 1-1 (2-3 πεν)