triglia

3-2 τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος αγώνα στο γήπεδο της Τρίγλιας,  με την ομάδα της Χαλκιδικής να παίρνει μια σπουδαία νίκη κόντρα στην Καβάλα που μέχρι σήμερα είχε το απόλυτο νικών στο πρωτάθλημα.

Αλλαγή για την Τρίγλια. Εκτός ο Ποζατζίδης, μέσα ο Ντουγκα

90+ Στις καθυστερήσεις του αγώνα βρισκόμαστε. Συν έξι έδωσε ο διαιτητής.

86′ Παραμένει το 3-2 στο γήπεδο της Τρίγλιας. Φωτιά έχει πάρει το ματς

79′ Αλλαγή για την Τρίγλια. Εντός ο Σμυρλής, έξω ο Τότσκα

78′ Μειώνει η Καβάλα με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ορφανίδη. 3-2

74′ Αλλαγή και για την Τρίγλια. Ο Καλαιτζιδης στη θέση του Σαρβανίδη

71′ Αλλαγές για την Καβάλα. Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Κοκκόρη

69′ Δοκάρι για την Τρίγλια μετά από άστοχη έξοδο του Κυρίτση και κεφάλια του Άγγελου Παπαστεριανού

64′ Παραμένει το 3-1 με τον ρυθμό να έχει πέσει τα τελευταία λεπτά

56′ Δύο Αλλαγές για την Τρίγλια. Μέσα Μελισσόπουλος και Τενεκές στις θέσεις Θωμαΐδη και Κολλαρά.

54′ 3-1 για την Τρίγλια μετά από εκτέλεση φάουλ του Σενγκέργκη. Δεν πήγε κάνεις στην πορεία της μπάλας και κατέληξε στα δίχτυα του Κυρίτζη.

49′ Πέναλτι για την Καβάλα έπειτα από σύγχυση στην περιοχής της Τρίγλιας. Αποκρούει ο Παλαβράκης την εκτέλεση του Κοκκόρη. Παραμένει το 2-1

46′ Έναρξη δεύτερου μέρους. Μια αλλαγή για την Καβάλα, ο Κόλλας στη θέση του Βαλαβανόπουλου

Φοβερό ματς στη Χαλκιδική με τις δύο ομάδες να αποδίδουν εξαιρετικό ποδόσφαιρο. Φάσεις εκατέρωθεν και στις δύο εστίες

Ημίχρονο στην Τρίγλια με τους γηπεδούχους να προηγούνται 2-1 της Καβάλας.

42′ Πάλι ο Κυρίτσης λέει όχι στον Τότσκα. Κρατάει μόνος του την Καβάλα. Νέα επέμβαση του στο σουτ του Σγούρι πλάγια απο το ύψος της μικρής περιοχής

41′ Πάνω κάτω το ματς, παραμένει το 2-1

40′ Σουτ του Ορφανίδη στην αγκαλιά του Παλαβράκη. Νωρίτερα σουτ του Κοκκόρη λίγο άουτ.

38′ Εξωπραγματικα δεδομένα στην Τρίγλια. Σουτ στην κίνηση του Σγούρι απογειώνεται ο Κυρίτσης και κάνει μια ακόμη επέμβαση. Στη συνέχεια της φάσης κεφάλια του Ποζαντζίδη, διώχνει πάνω στην γραμμή ο Καζαντζίδης.

36′ 2-1 για την Τρίγλια με τον Τότσκα σε υποδειγματική αντεπίθεση και εξαιρετικό πλασέ. Εξαιρετική πάσα του Σενγκέργκη.

29′ Φανταστική επέμβαση του Κυρίτζη σε σκαστή κεφάλια του Σγούρι. Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή.

28′ Νέα ευκαιρία στο ματς με το σουτ του Τότσκα να καταλήγει κόρνερ από επέμβαση του Κυρίτζη. Μετά το κόρνερ νέα εντυπωσιακή απόκρουση του Κυρίτζη σε κεφάλια του Ποζαντζίδη

23′ Ισοφαρίσει η Καβάλα με γκολ του Ποζαντζίδη στην εστία της ομάδας του μετά από φάουλ Καζαντζίδη. 1-1

20′ Πολύ καλός ρυθμός στο ματς με το 1-0 να παραμένει από τα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα.

17′ Καλή κεφάλια του Ποζαντζίδη πάνω από τα δοκάρια. Νωρίτερα ίδια κατάληξη είχε η κεφάλια του Παντεκίδη για την Καβάλα.

14′ Δεύτερη τελική για την Καβάλα με το πλασέ του Βαλαβανόπουλου

7′ Μεγάλη ευκαιρία και για την Καβάλα με το σουτ του Γαβριηλίδη να καταλήγει λίγο άουτ

5′ Με άγριες διαθέσεις μπήκε η Τρίγλια. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Τότσκα να βλέπει το στοπ του Καζαντζίδη.

1′ Ανοίγει το σκορ με το καλημέρα η Τρίγλια στην πρώτη επαφή στην αντίπαλη περιοχή. 1-0  με τον Ποζαντζίδη με δεύτερη προσπάθεια  έπειτα από εξαιρετική επέμβαση του Κυρίτζη.

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Τυριακίδης, Κορόνας, Μέγας

Συνθέσεις:

ΠΟΤ ( Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σενγκέργκης, Παπαστεριανός Αγγ, Βοσκόπουλος, Παπαστεριανός Μ, Σαρβανίδης, Δόρης, Τότσκα, Ζγκούρη, Ποζατζίδης

Αλλαγές: Ντουγκα, Στοίνοβιτς, Σμυρλής, Ιακωβίδης, Σγουρής Δ, Τσακμάκης, Οσμάναγκιτς, Ευθυμιάδης, Κεχαγιάς

Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κοκκόρης, Θωμαΐδης, Βαλαβανόπουλος, Ορφανίδης, Αδαμάκη

Αλλαγές: Παπαποστόλου, Κέρθι, Κόλλας, Βακιρτζής, Τενεκές, Γεωργακόπουλος, Μελισσόπουλος, Παλαμούδης, Παπαδόπουλος

Ο ΠΟΤ υποδέχεται την ομάδα της Καβάλας για την 5η αγωνιστική της Football League  με στόχο το πρώτο τρίποντο.